Alper Saldıran

Alper Saldıran

Aşk Ve Gurur/Murat Işık/Alper Saldıran

Yakışıklı, entelektüel, idealist bir avukat. Mesleğinde oldukça başarılı. Ancak büyük paralar kazanmak yerine kendisini maddi gücü olmayan insanları savunmaya adamış. Bu yüzden önceliği maddiyat değil. Zeynep’in yakın arkadaşı. Ancak arkadaşlıktan başka duygular da besliyor Zeynep’e karşı. Kendini bildi bileli Zeynep’e aşık. Fakat bu aşkta istediği karşılığı bulamaması ve annesinin kaybı kişiliğinde derin kırılmalara yol açacak.

Alper Saldıran Kimdir, Kaç Yaşında?

16 Eylül 1984’te İstanbul’da doğan Alper Saldıran, 1.78 boyunda, 75 kilo ve Başak burcudur. Turizm lisesi 1. sınıfta, otel stajını tamamlarken, gelen reklam teklifiyle kamerayla tanıştı Buradan mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi Turizm Bölümü’ne geçiş yaptı fakat okulunun ikinci yılı biterken meslek olarak oyunculuğu seçmeye karar verdi ve okulu bırakıp Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne burslu olarak başladı. Üniversite döneminde, Turgut Özakman’ın “Fehim Paşa Konağı” adlı oyununda Yusuf karakterini canlandırdı; bu rolüyle Üniversiteler-arası tiyatro yarışmasında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü aldı. Ardından “Bir Dilim Aşk”daki Burak rolüyle ilk televizyon dizisinde yer aldı ve paralel olarak reklamlarda oynamaya devam etti.
İlk dizisinden sonra okul dönemi boyunca “Kara İnci” dizisinde Seçkin rolüyle ve “Derman” dizisinde Tuna rolüyle,  “Melekler Korusun” dizisindeki Barış rolü ile televizyon kariyerine devam etti. Mezun olduktan sonra; “Yerden Yüksek” dizisinde Feyyaz, ”Beni Böyle Sev” dizisinde Ömer,  ” Kalbim Ege’de Kaldı”  dizisinde de Mustafa karakterini canlandırdı; ilk beyaz perde deneyimi olan “Anadolu Kartalları” filminde Fatih Karakuş, “Sağsalim” adlı filmde Recai ve ”Seni Seven Ölsün”  filminde Bulut rolünü canlandırdı. Bunlarla birlikte ”Son Dünya”, ”Babil Kulesi”, ”Hizmetçiler” ve ”Çehov Makinesi” gibi tiyatro oyunlarında görev aldı. Alper Saldıran, Aşk ve Gurur dizisinde Murat karakterini canlandıracaktır.

Alper Saldıran’ın Oynadığı Diziler

Aşk Ve Gurur/Murat/2017
Bir Dilim Aşk/Burak/2004
Kara İnci/Seçkin/2007
Derman/Tuna/2008
Melekler Korusun/Barış/2008
Yerden Yüksek/Feyyaz/2010
İnsanlar Alemi/Can/2012
Beni Böyle Sev/Ömer/2013
Kalbim Ege'de Kaldı/Mustafa/2015

Alper Saldıran’ın Oynadığı Filmler

Anadolu Kartalları/Fatih Karakuş/2011
Sağ Salim/Recai/2012
Seni Seven Ölsün/Bulut/ 2016